Kültür Hizmetleri

Üniversitemiz, öğrenci ve personeline hizmet veren kültür hizmetleri birimi öğrenci tanışma geceleri, halk oyunları ve tiyatro çalışmaları, kültürel etkinlikler ve benzeri faaliyetleri düzenlemektedir. Öğrencilerimiz ilgi alanları doğrultusunda yönlendirilerek sosyalleşme süreçlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Üniversitemiz Halk Oyunları Topluluğu, Türkiye Üniversiteler Arası Halk Oyunları Grup Yarışmalarında Üniversitemizi başarıyla temsil etmenin yanı sıra ilimizde ve Üniversitemizde yapılan sosyal ve kültürel faaliyetlerde gösteriler sunarak Üniversitemizin ve yöremizin kültürünü en güzel şekilde tanıtmaktadır.

Üniversitemiz öğrencileri tarafından Başkanlığımız bünyesinde çeşitli faaliyet alanlarında öğrenci toplulukları kurulmuştur. Öğrenci topluluklarımız tarafından geleneksel hale getirilen Uçurtma Şenliği, Kar Şenliği, Doğa Gezileri, Şiir Dinletileri Üniversitemiz öğrenci ve personelinin yanı sıra Artvin dışından gelen misafirlerin de katılımıyla gerçekleşmektedir. Öğrenci topluluklarımız çeşitli yerel, ulusal ve uluslar arası konferans, seminer ve toplantılara katılarak Üniversitemizi başarıyla temsil etmektedirler.

Devlet Tiyatroları ve Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen tiyatro gösterimleri öğrencilerimizin ve personelimizin yoğun katılımıyla yıl boyunca gerçekleşmektedir. Geleneksel hale gelen bahar şenliklerimize ulusal sanatçılar ve yerel sanatçılar davet edilerek söyleşi ve konserler düzenlenmektedir.