Artvin Çoruh Üniversitesi Yeni Yıla Hamsi Şenliği İle Başladı

04 Şubat 2019, Pazartesi 351

Artvin Çoruh Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde ilk kez yapılan Hamsi Şenliği renkli anlara sahne oldu. 3 Ocak 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen Hamsi Şenliğinde öğrenciler sadece hamsi yemekle kalmayıp, Karadeniz müzikleri eşliğinde horon oynadı ve birbirlerini kartopu yağmuruna tuttu.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Hamsi Şenliğine, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay ile protokolden konuklar ve Üniversitemiz personeli katıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, “Yaklaşan sınavlar öncesinde öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla yeni yıla Hamsi Şenliği gibi renkli bir etkinlikle başladık. Öğrencilerin bireysel gelişiminde ve kariyer oluşturmalarında sadece eğitimsel faaliyetlerin değil aynı zamanda etkileşimi, işbirliğini ve paylaşımı esas alan, birlik ve kardeşlik ilkelerinin dayanak teşkil ettiği sosyal ve kültürel aktivitelerin de önemli yere sahip olduğu telakkisi ile böylesi etkinliklere imza atarak öğrencilerimizde Artvin Çoruh Üniversiteli olma ruhunu yaşatma gayreti içerisindeyiz. Bahar Dönemi içerisinde akademiden sanata, kültürden spora kadar çeşitli alanlarda müşterek katılımlarla birçok etkinliğin gerçekleştirileceğini de şimdiden belirtmek isterim” dedi. 

Protokol tarafından gerçekleştirilen ikram ile başlayan Hamsi Şenliği, kartopu oyunu ile sona erdi.