18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 104. Yıldönümü Törenleri

19 Mart 2019, Salı 420

15 - 18 Mart 2019 tarihleri arasında Çanakkalede Şanlı Tarihimizin en önemli olaylarından birini teşkil eden 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 104. Yıldönümü Törenleri düzenlenmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yerleşkesinde düzenlenen törene Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yücel ACER  ile birlikte Üniversitemizi temsilen Sağlık Bilimleri Fakültesi  öğrencimiz Rumeysa ALTIN ve yurt genelinden 92 Üniversitenin öğrenci temsilcileri katılmışlardır. 

Gençlerin kişilikleri ve kimlikleriyle ilgili kendilerini tanımalarının çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Akar, öğrencilerin kendilerini geliştirmesinin önemine değindi.

Çanakkale denildiğinde insanların aklına ilk olarak “geçilmez” ifadesinin geldiğini belirten Bakan Akar, "Birlik ve beraberlik içinde çalıştığımız, olduğumuz zaman yenemeyeceğimiz hiçbir engel yok, hem birey hem de millet olarak bunun böyle olduğunun bilinmesi gerekir" dedi.